Etapy budowy domu – zobacz, jak to wygląda

Tak w zasadzie jeżeli gra toczy się o budowanie domu, to mówimy tutaj o pewnym procesie, jaki to jest definiowany mianem następnych etapów. Istnieje pewny ustalony porządek, jaki to ma miejsce przy stawianiu budynku, jakim jest dom.

Konstrukcja domu to trzy fazy, o których można powiedzieć oraz które to wynikają w trakcie stawiania obiektu. Pierwszym etapem jest tu tak nazywany „stan zerowy”, który to nie obejmuje jeszcze samej konstrukcji, a jedynie szereg kroków, jakie należy podjąć przed nawiązaniem prac. Mówiąc krótko niebezużyteczne jest tutaj wytyczenie działki pod zabudowę, postawienie ogrodzenia, plan zagospodarowania terenu i wszystkie inne formalności prawne jakich to wypada dopilnować.

Kiedy postawimy ściany fundamentowe i poprowadzimy podziemne instalacje wchodzimy do drugiego etapu budowy domu, który to określany jest jako stan surowy. Obejmuje on prace naziemne, a wobec tego przede wszystkim stawianie samego obiektu. Wówczas to murujemy wszystkie ściany, tak zewnętrzne, jak i wewnętrzne, konstruujemy ewentualne klatki schodowe, budujemy półpiętra i stropy, otwory okienne i drzwiowe, a również kryjemy budynek więźbą dachową, wraz z jej pokrywaniem – polecamy Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę domku letniskowego. Można tutaj jeszcze nadmienić o otworach wentylacyjnych oraz kominowych. Kiedy nasz budynek stoi czeka nas następny proces, jaki dalej formułujemy mianem „stanu surowego”, chociaż w wypadku tworzenia całej konstrukcji powiadamy o „stanie surowym otwartym”, tudzież wszelkie roboty wykończeniowe to „stan surowy zamknięty”.

Wyjątkowymi zewnętrznymi robotami są tutaj prace tynkarskie, a też wykonywanie zewnętrznej stolarki okiennej oraz każdych drzwi prowadzących do środka. Konstrukcja domu to tak de facto także cykl obejmujący prace wewnętrzne. Spostrzegamy przez to takie czynności, jak zakładanie wszystkich instalacji wewnętrznych, tynkowanie ścian wewnątrz obiektu, malowanie, sporządzanie wszelkiego rodzaju posadzek, instalowanie ewentualnych rozwiązań grzewczych, jak choćby nagrzewanie podłogowe, stolarka wewnętrzna, a także wyposażenie pomieszczeń sanitarnych w tak zwane białe elementy montażowe. Po wykonaniu tych prac następuje oddanie budynku do użytku, kiedy to mówimy o trzecim etapie, czyli tak nazywanym „stanie pod klucz”.

Powiązane publikacje

Z jakiego powodu warto postawić na ekogroszek?

Wiemy, że dobrze jest obecnie korzystać z takie rozwiązania technologicznych, jakie najbardziej nam pasują. Z tego względu warto ubiegać się utworzyć dla siebie odpowiednie warunków w mieszkaniu. Bywają one przykładowo powiązane z stworzeniem solidnego nagrzewania w wnętrzach naszych mieszkaniu, które doprowadzi do spowoduje, że będzie w nim prawidłową temperaturę, a skorzystają z tego wszyscy domownicy. […]

Kuchnia w mieszkaniu – w jaki sposób ją zaplanować?

Każda kuchnia posiada osobisty klimat. A co tworzy ten klimat? Po pierwsze meble. To, jakie sprzęty meblowe wybierzemy wpływa na wszystko inne. Jeśli kupimy właściwe meble będziemy mieli pewność, iż nasza idealna kuchnia nabierze poprawnego wyrazu. Minionymi czasy modne stały się kuchnie otwarte, czyli w wielu przypadkach pomieszczenia z tak zwanym aneksem kuchennym. W takim […]