Najlepsze piece do wytopu metali kolorowych

Nowocześnie zaprojektowana nagrzewnica indukcyjna IHM jako jeden z najważniejszych wyrobów przedsiębiorstwa Energoel dobierana jest w głównej mierze z uwagi na wszechstronne cechy. Wysokoczęstotliwościowe urządzenie przeznaczone jest do nagrzewania indukcyjnego, o udostępnionych mocach w zależności od wytypowanego modelu: 3kW, 6kW, 12kW oraz 20kW. Częstotliwość pracy w urządzeniu to od 50 do 800 kHz. W tym wypadku także sporo uzależnione jest od konfiguracji.

Urządzenia podanej firmy, zaliczające się w skład serii IHM mogą być wyposażone w wyjście do kierowania przyciskiem nożnym lub we wbudowany interfejs z wyjściami oraz wejściami cyfrowymi. Są one dedykowane do pracowania ze sterownikami PLC a także z systemami zaliczanymi do automatyki przemysłowej. Generatory mają kompaktowe rozmiary, a głowice wzbudników upraszczają montaż w obowiązujących systemach automatyki, liniach produkcyjnych oraz na manipulatorach robotów przemysłowych.

Szczegółowa charakterystyka urządzenia znajduje się pod adresem https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/, a o ile ktoś chciałby się dowiedzieć więcej, może także konsultować się ze sprzedawcami. Przykładowe aplikacje, w jakich można używać nagrzewnicę to: lutowanie indukcyjne, lutowanie węglików a także hartowanie indukcyjne. Dla klientów dostępne są modele: o mocy 3kW z zasilaniem jednofazowym, o mocy 6kW z zasilaniem trójfazowym, o mocy 12kW z zasilaniem trójfazowym oraz o mocy 20kW z zasilaniem trójfazowym. Grzejnictwo indukcyjne to sprawdzona metoda nagrzewania oraz topienia metalu znajdująca zastosowanie w licznych procesach o przeznaczeniu przemysłowym.

Wykwalifikowani inżynierowie zajmują się wykonywaniem linii technologicznych, w których głównym elementem są nagrzewnice. To one odpowiadają za solidność i funkcjonalność urządzeń. Poza przemysłem nagrzewnice można także zastosować w laboratoriach. Wdrażana w firmie energoelektronika umożliwia opracowanie innowacyjnych urządzeń, o dużej sprawności energetycznej.

Powiązane publikacje

Nowoczesne ukierunkowanie do wykonywania projektów wnętrz

Indywidualnie wykonane projekty wnętrz w obrębie realizacji pod klucz to domena pracowni ZEN. Z propozycji mogą skorzystać zainteresowani z całej Polski, z uwagi na to, że firma ma sporo doświadczenia w pracy na odległość. Można też zdecydować się nie tylko na zrobienie projektu, lecz też na usługę zrobienia mebli na zamówienie, bo wskazana marka współpracuje […]

Szafy metalowe – w jaki sposób je wybrać?

Wybranie słusznych mebli i pomocy dydaktycznych do klasy to dziś podstawa. Nasz punkt sprzedaży w swoim asortymencie oferuje zarówno szafki szkolne metalowe jak i nowoczesne pomoce dydaktyczne. Każda placówka odnajdzie w takim razie u nas odpowiedź na własne zapotrzebowanie. Wnętrze klasy i całej szkoły może odmienić się w parę chwil. Z pomocą stworzonego przez nas […]